Start-up

Wielkość wejścia kapitałowego

Jeżeli twój projekt znajduje się w fazie start-up, inwestycja może wynieść do 1 mln PLN, wypłacana jest w kilku transzach.

Preferowane branże – jaki rodzaj inwestycji ma największe szanse na pozytywną decyzję o finansowaniu

Branże w które mają największe szanse na finansowanie start up ze strony Prometeia to: IOT (Internet of things), Biotechnologia, Medycyna, OZE (Odnawialne źródła energii), Ochrona środowiska czy Finanse.

Weryfikacja projektu – co bierzemy pod uwagę przy inwestowaniu w start-up?

Czas niezbędny pod podjęcia decyzji o finansowaniu start-upu to blisko miesiąc. W tym okresie weryfikujemy dotychczasowe osiągnięcia zespołu, stan projektu, oraz przygotowujemy plan dalszego rozwoju. Pozytywna weryfikacja startupu kończy się podpisaniem umowy i inwestycją w start-up.

Czego oczekujemy od start-upu?

Od start-upów ubiegających się o finansowanie oczekujemy opracowanego modelu biznesowego i gotowego produktu. Przedstawiany pomysł na biznes powinien zostać potwierdzony pierwszą sprzedażą, lub być gotowy do jej przeprowadzenia.

Dodatkowe wsparcie projektu przez Prometeia

Wykorzystując naszą sieć kontaktów, oraz możliwości innych spółek z grupy, wspieramy pomysłodawców w projektowaniu i tworzeniu prototypów, zarówno od strony hardware jak i software.

Wspólnie z Wami ustalamy strategię marketingową i pomagamy w jej wdrożeniu. Kiedy projekt będzie w odpowiedniej fazie, zaprezentujemy go wspólnie zidentyfikowanym wcześniej kluczowym klientom.

Kompleksowo zajmiemy się pozyskiwaniem dalszego finansowania start-upu. Wykorzystujemy dotacje z Unii Europejskiej, kapitał tzw. Aniołów Biznesu i współpracujących z nami funduszy Venture Capital, środki pozyskane z rynków giełdowych oraz kapitał dłużny.

Horyzont Inwestycyjny

Przewidywany przez nas horyzont inwestycyjny dla finansowanego startupu to około 3 - 7 lat.